11. novembra 2019 je potekalo v okviru 66. Gostinsko turističnega zbora Slovenije v Grand Hotelu Union v Ljubljani že deseto državno tekmovanje za Zlato kuhalnico. Na državno tekmovanje se je uvrstilo šestnajst najboljših ekip iz osnovnih šol. Našo šolo so zastopali Žiga Planinc iz 9. b, Blaž Mohorko in Kevin Polajžer iz 7. b. razreda. Pripravljali so leteče žgance (ocvrta piščančja bedra ali perutnice) s praženim krompirjem ter gratinirane skutine palačinke s pehtranom. Tekmovanje je bilo zelo napeto, saj so bile vse ekipe zelo dobre v kuharskih spretnostih. Ocenjevalna komisija je ob zaključku podala rezultate tekmovanja in povedala, da so učenci skuhali in servirali odlične jedi, ki bi jih lahko postregli kot restavracijske jedi.
Ekipa je prejela ZLATO PRIZNANJE. Zraven priznanja so prejeli še praktične nagrade.

Učencem čestitam za dosežen uspeh.
Mentorica: Tatjana Peršuh