Učenci od 1. do 3. razreda matične šole in obeh podružnic so ponedeljkov dopoldan preživeli na matični šoli. Razdeljeni po skupinah in urniku so se preizkusili v nekaterih športnih panogah, preverili svojo gibčnost in se predvsem družili.

Člani Košarkarske zveze Slovenije in njihov Lipko so nam predstavili Igrivo košarko.

Učenci so z zanimanjem opazovali in sodelovali pri predstavitvi baletne šole ArtNova iz Majšperka. Mlade baletke iz OŠ Majšperk so pokazale, kako so gibčne, učenci so jih pa poskušali posnemati.

Migali so tudi v ritmu hip hopa, ki so nam ga prestavili plesalci plesne šole Samba.

Dobro so se razgibali na poligonih, ki so jih zanje pripravile članice Atletskega društva Slovenska Bistrica.

Nekaj osnovnih gimnastičnih elementov so učencem pokazale članice Gimnastičnega društva GIA Ptuj.

Športni dan se je zaključil v sproščenem, športnem duhu in s spoznanjem, da je za uspeh pač potrebno vložiti tudi nekaj truda.