Drage učenke in učenci, spoštovani starši!

Zaslužene šolske počitnice se počasi iztekajo, zato vas vabimo, da skupaj pogumno zakorakamo v novo šolsko leto.

Le tega bomo pričeli v sredo, 1. septembra 2021, ob 7.30, ko se bomo znova srečali v šoli:

• VHOD 1 (ne vozači od 5. do 9. razreda)
  • VHOD 2 (ne vozači od 2. do 4. razreda)
  • VHOD 4 (učenci vozači od 2. do 4. razreda)
  • VHOD 5 (učenci vozači od 5. do 9. razreda)

Da bo pričetek novega šolskega leta čimbolj prijeten in tudi varen, bo šolsko delo po modelu B potekalo v skladu s priporočili NIJZ in navodili MIZŠ.

Prvi šolski dan bomo s poukom zaključili ob 12.50. Učenci imajo vse dejavnosti v svojih matičnih učilnicah:

• 1. A (UP 1)                            – 6. B ( UN 16)
  • 2. A (UP 3)                            – 7. A ( UN 8)
  • 3. A (UP 2)                            – 7. B ( UN 18)
  • 4. A (UP 4)                            – 8. A ( UN 13)
  • 5. A (UN 20)                         – 8. B ( UN 12)
  • 5. B (UN 19)                         – 9. A ( UN 14)
  • 6. A (UN 15)                         – 9. B ( UN 17)

V skupnih prostorih učenci potrebujejo obrazno masko, prav tako obrazno masko uporabljajo učenci od 6. do 9. razreda tudi v učilnicah. S seboj prinesejo šolske copate, peresnico in prazno šolsko torbo, ker bodo ta dan prejeli učbenike.

Prvošolci se v spremstvu staršev ob 9.30 srečajo s svojimi učiteljicami v šolskem amfiteatru ob upoštevanju higienskih priporočil, nato pa sledijo dejavnosti v matični učilnici (UP 1).

Za vse učence bo ta dan organizirana malica, kosilo in opoldanska malica. V primeru, da vaš otrok ne bo imel kosila oz. druge malice, obrok odjavite najkasneje do torka, 31. 8. 21, do 08.00.

Šolski avtobusni prevozi bodo zjutraj po ustaljenem šolskem voznem redu. Popoldanski avtobusni prevozi bodo prvi šolski dan organizirani izpred šole ob 13.10. Drugega kroga šolskih avtobusnih prevozov na prvi šolski dan ne bo. Učenci vozači morajo upoštevati higienska priporočila za izvajanje avtobusnega javnega prevoza potnikov. Maske, ki jih uporabljajo na avtobusu, uporabljajo tudi v šolskih prostorih.

Ta dan ne bo organizirano jutranje varstvo in podaljšano bivanje, razen za učence, za katere po predhodni najavi razredniku, za odhod iz šole poskrbijo starši.

Starši, ki pridete po otroke ob zaključku šolskih obveznosti, le-te počakate pred vhodom v šolsko stavbo.

Tako zaposleni, učenci in starši, se želimo v šoli počutiti varne, za kar se moramo potruditi vsi. Osebe, ki prihajajo v prostore OŠ Majšperk in so starejše od 15 let, morajo izpolnjevati pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani).

Veselimo se ponovnega srečanja z vami!

Delavci šole z ravnateljico Evelin Kočevar