V sredo, 15. 11. 2023, smo imeli naravoslovni dan na temo »Le zdrav učenec se lahko uči«.

Medicinska sestra iz ZD Ptuj nam je predavala o zdravem načinu življenja in o osnovah prve pomoči ter o preprečevanju poškodb. V sklopu tega so prvo in drugošolci pripravili sadno solato.

Zaradi prihajajočega dneva slovenske hrane in Tradicionalnega slovenskega zajtrka smo v goste povabili predstavnici Društva žena Tisa – Ptujska Gora. Z veseljem sta nam pokazali postopek izdelave kruha in drugih dišečih izdelkov. Tretješolci in četrtošolci so se pa podrobneje seznanili s potjo “od žita do kruha”.

Z ogledom zanimive lutkovne predstave Zajčkov zvonček, ki so nam jo pripravile vzgojiteljice iz vrtca Majšperk, smo strnili vso pridobljeno znanje načrtovanega dneva dejavnosti.

Kako smo uživali in kaj vse smo pripravili, si lahko pogledate na spodnjih fotografijah.