Na naši šoli smo se v okviru šolske skupnosti odločili, da sodelujemo v akciji zbiranja starega papirja. Tako smo ob koncu jesenskega in spomladanskega tedna zbrali več kot 7 ton papirja in presegli vsa naša začetna pričakovanja. Znova smo dokazali, kako uspešni smo lahko, kadar stopimo skupaj.

Z najuspešnejšimi učenci in učenkami smo se v petek, 24. 5. 2019, s turističnim vlakcem odpravili na nagradni popoldanski izlet. Pospremilo nas je čudovito spomladansko vreme, naš odhod pa je naznanila sirena vlakca. Potovali smo po haloški pokrajini in občudovali naravne lepote. Peljali smo se po poti Forma Viva Makole mimo različnih skulptur umetnikov. Po ogledu rudnika črnega premoga in ene najdaljših kraških jam v Halozah smo obiskali še baročni dvorec Štatenberg, kjer smo se srečali z bogato kulturno dediščino.

Na Štatenbergu smo se posladkali s sladoledom. Sledilo je še nekaj sproščenega časa na igralih, nato pa smo se z vlakcem popeljali nazaj proti Majšperku.

Slavica Taciga, mentorica ŠS