V petek, 5. 11. 2021, so se petošolci, ki so v letošnjem šolskem letu opravili kolesarski izpit, s kolesom odpravili na 18 km dolgo pot. Kolesarska trasa jih je peljala izpred osnovne šole preko Savinskega, do kozolca ob Sestrškem jezeru. Tam se jim je pridružil g. Branko Gajšt, ki je s kolesarji nadaljeval pot do Sestrškega jezera. Po ogledu jezera, predstavitvi njegove flore in faune, so kolesarji pot nadaljevali nazaj do Sestrškega kozolca, kjer so pomalicali in se posladkali s sladkimi pečenimi kostanji.

Na povabilo našega gostitelja, slikarja in oskrbnika Sestrškega jezera, g. Branka Gajšta, so si učenci ogledali tudi njegovo domačo galerijo slik, s katerimi žanje odlične uspehe v bližnji in daljni okolici.

Petra Dolenc, mentorica kolesarskega krožka