Teden otroka 2024 smo z učenci od 1. do 5. razreda pričeli z igrami brez meja. Preizkusili smo se v različnih štafetnih, prilagojenih in drugih igrah. Vodila nas je misel, kako se s takšnimi igrami spopadajo invalidi.

Organizirana je bila tudi delavnica INVALID, TO SEM JAZ. Gospod nam je predstavil svojo življenjsko zgodbo in približal invalida kot osebo, ki je tako kot mi vsi – človek. Z delavnicama, namenjena najmlajšim od 1. do 5. razreda in otrokom iz predšolske skupine vrtca ter drugo za učence od 6. do 9. razreda, je skozi slikanice, slike, videoposnetke predstavil invalidnost v večih oblikah.

V povezavi s temo delavnice smo se lahko na šolskem igrišču še popeljali s kolesom za gibalno ovirane in našo prvo dejavnost v Tednu otroka zaključili s sveže pečenimi kostanji.

Barbara Rajh