Drage učenke in učenci, cenjeni sodelavci!

Danes mineva že 220 let od rojstva našega velikega pesnika Franceta Prešerna. Vsako leto 8. februarja, na dan njegove smrti, praznujemo slovenski kulturni dan. V sedanjem času polnem novic o bolnih in umrlih je zato toliko bolj pomembno, da se spominjamo tudi svetlejših dogodkov, kar rojstvo našega velikega poeta zagotovo je.

Zagotovo je vsem znano, da je bil France Prešeren v osnovni šoli tako vzoren učenec, da je bil zapisan v zlato knjigo odličnjakov ljudske šole v Ribnici. Tako nam je v veliko čast in ponos, da prav na dan njegovega rojstva naša šola OŠ Majšperk obeležuje dan šole.

Kaj pravzaprav reči ob dnevu šole v času, ko se bolj ali manj uspešno spopadamo z epidemijo in so naše šole zaprte!?

Zagotovo to, da v teh predprazničnih časih ostanimo optimistični, da se spominjajmo le tega, kar je bilo in je dobrega in predvsem, da ne pozabimo na naše učence z željo po čimprejšnjem snidenju tam, kjer je otroška radost in želja po znanju najbolj zaželena – v naših šolskih klopeh.

Naj bo dan naše šole hkrati začetek konca vsega, kar nas v tem letu omejuje in naj bodo prihajajoči dnevi pričetek vsega, kar si najbolj želimo.

Vsakemu posebej in vsem skupaj želim, da ostanete zdravi in vam ob dnevu OŠ Majšperk iskreno čestitam.

Ravnateljica Evelin Kočevar

NAŠA  ŠOLA  PRAZNUJE

Danes je veseli dan kulture,
naša šola pa praznuje,
v glavnem ona zdaj samuje,
saj mladina njena le domuje.
Oranžna naša lepotica
danes je sredi belega snega kraljica.
Čaka in čaka, da pridemo mi,
šele takrat ona zares slavi.
Sprašujemo se dan za dnem učenci in učitelji,
kdaj bomo  zopet nazaj lahko prišli.
A čas je tak – v glavnem bolan
in mi smo doma iz dneva v dan.

Če bi mogli, draga šola naša, bi ti danes glasno vsi zapeli,
še najbolj pa bi bili v tvoji družbi mi veseli.
A mi še pridemo nazaj,
saj vedno bolj vemo, da to je pravi znanja kraj,
da le tu smo mi zares službeno doma,
da le tu se pravo znanje da.
Draga naša šola, še na mnoga leti ti želimo,
ko pa nam bodo dovolili, pa s tabo proslavimo
in tega se  prav vsi že zelo veselimo.

Jelka R., 3. december 2020